fb instagram

WEEKENDOWE SPOTKANIA Z FOTOGRAFIĄ

Warsztaty prowadzone przez dwóch wykładowców z ogromnym doświadczeniem zawodowym i dydaktycznym to zawsze dwa rodzaje fotografii:

1/ Cyfrowa wraz z postprodukcją obrazu.
Zajęcia prowadzi Tadeusz Piotr Prociak (wieloletni redaktor w czasopiśmie „Fotografia & aparaty cyfrowe”, absolwent prestiżowego Wyższego Studium Fotografii w Warszawie, od 25 lat właściciel Agencji Fotograficznej PRO-FOT).

2/ Wybrana klasyczna technika analogowa: mokry kolodion, guma, albumin, cyjanotypia, papier solny, kalitypia, argyrotypia.
Zajęcia prowadzi Tomasz Mielech (Związek Polskich Artystów Fotografików, wykładowca fotografii na kilku uczelniach w kraju).


Dla kogo są nasze fotowarsztaty?

100% FOTOGRAFII BEZ KOMPROMISU i to zaledwie 1,5 godziny jazdy samochodem z Wrocławia.


“Analfabetą w przyszłości nie będzie ten, kto nie zna pisma. Zostanie nim ten, kto nie pozna języka fotografii.”
Myśl tą sformułował Laszlo Moholy-Nagy (fotograf, profesor Bauhasu) prawie sto lat temu!!! Zapewne nie przypuszczał, że zdumiewająco prostą możliwość rejestracji obrazu będzie miał każdy współczesny człowiek.
Mówimy o rejestracji obrazu, a nie o FOTOGRAFII – gdyż w większości przypadków cyfrowych obrazków byłoby to określenie zdecydowanie na wyrost. Wśród miliardów współczesnych zdjęć większość stanowią „obrazy zdewaluowane”: słabe technicznie, źle skomponowane i kiczowato przeestetyzowane. Zatem co zrobić, aby tego uniknąć?
Przyjechać na fotowarsztaty plenerowe, które odbywają się w otoczeniu licznych turystycznych atrakcji polsko-czeskiego pogranicza.

TU BĘDZIEMY FOTOGRAFOWAĆ


Każdy uczestnik fotowarsztatów ma zapewnione:

TEMATY NASZYCH SPOTKAŃ Z FOTOGRAFIĄ:

Architektura i krajobraz – czyli perspektywa, forma i światłocień

14-18 czerwca 2017 (warsztaty plenerowe 5 dni) 

Portret – czyli twarzą w twarz

24-27 sierpnia 2017 (warsztaty plenerowe 4 dni)

Kolorowy zawrót głowy – czyli świat w kolorze

5-8 października 2017 (warsztaty plenerowe 4 dni)

 

 

 

© Tadeusz Piotr Prociak / PRO-FOT