WEEKENDOWE SPOTKANIA Z FOTOGRAFIĄ
Warsztaty prowadzone przez dwóch wykładowców z ogromnym doświadczeniem zawodowym i dydaktycznym to zawsze dwa rodzaje fotografii:
1/ Cyfrowa wraz z postprodukcją obrazu.
Zajęcia prowadzi Tadeusz Piotr Prociak (wieloletni redaktor w czasopiśmie „Fotografia & aparaty cyfrowe”, absolwent prestiżowego Wyższego Studium Fotografii w Warszawie, od 25 lat właściciel Agencji Fotograficznej PRO-FOT).
2/ Wybrana klasyczna technika analogowa: mokry kolodion, guma, albumin, cyjanotypia, papier solny, kalitypia, argyrotypia.
Zajęcia prowadzi Tomasz Mielech (Związek Polskich Artystów Fotografików, wykładowca fotografii na kilku uczelniach w kraju).
Dla kogo są nasze fotowarsztaty?
- Dla osób, które bez względu na stopień fotograficznego wtajemniczenia chciałyby podnieść swoje umiejętności techniczne oraz pogłębić swą „fotograficzną świadomość”.
- Dla pasjonatów, którym nie są obce fotograficzne wyzwania i są zmotywowane do pogłębiania wiedzy i umiejętności.
- Dla miłośników fotografii i natury, którzy w Sudetach tuż przy granicy z Republiką Czeską, wśród zjawiskowych krajobrazów chcieliby spędzić kilka niezapomnianych dni zajmując się naszą wspólną pasją – FOTOGRAFIĄ.
100% FOTOGRAFII BEZ KOMPROMISU i to zaledwie 1,5 godziny jazdy samochodem z Wrocławia.
“Analfabetą w przyszłości nie będzie ten, kto nie zna pisma. Zostanie nim ten, kto nie pozna języka fotografii.” Myśl tą sformułował Laszlo Moholy-Nagy (fotograf, profesor Bauhasu) prawie sto lat temu!!! Zapewne nie przypuszczał, że zdumiewająco prostą możliwość rejestracji obrazu będzie miał każdy współczesny człowiek.
Mówimy o rejestracji obrazu, a nie o FOTOGRAFII – gdyż w większości przypadków cyfrowych obrazków byłoby to określenie zdecydowanie na wyrost. Wśród miliardów współczesnych zdjęć większość stanowią „obrazy zdewaluowane”: słabe technicznie, źle skomponowane i kiczowato przeestetyzowane. Zatem co zrobić, aby tego uniknąć?
Przyjechać na fotowarsztaty plenerowe, które odbywają się w otoczeniu licznych turystycznych atrakcji polsko-czeskiego pogranicza.
TU BĘDZIEMY FOTOGRAFOWAĆ
Każdy uczestnik fotowarsztatów ma zapewnione:
- pobyt z pełnym wyżywieniem w pensjonacie zarezerwowanym jedynie na potrzeby fotowarsztatów,
- dojazd do obiektów i bilety wstępu,
- kilkadziesiąt godzin zajęć teoretycznych i praktycznych: plenerowych oraz studyjnych m.in. w czeskim Parku Narodowym Skalne Miasta (Adršpach / Teplice).
- sprzęt i materiały niezbędne do realizacji technik klasycznych fotografii,
- materiały dydaktyczne (m.in. trzy wydawnictwa albumowe w twardej oprawie),
- kolekcjonerską, sygnowaną fotografię bromosrebrową (kopia kontaktowa 4×5 cala w passe-partout),
TEMATY NASZYCH SPOTKAŃ Z FOTOGRAFIĄ:
Architektura i krajobraz – czyli perspektywa, forma i światłocień
14-18 czerwca 2017 (warsztaty plenerowe 5 dni)
Portret – czyli twarzą w twarz
24-27 sierpnia 2017 (warsztaty plenerowe 4 dni)
Kolorowy zawrót głowy – czyli świat w kolorze
5-8 października 2017 (warsztaty plenerowe 4 dni)